Správné internetové připojení

Internetové připojení je v dnešní době samozřejmostí v každé domácnosti a přiznejme si, že většina lidí se bez něj neobejde ani na jeden den. Na trhu je však široká nabídka společností poskytujících připojení k internetu, a tak není vždy úplně jednoduché jednu si vybrat. Kvůli tomu jsme si pro vás připravili hned několik tipů, které vám snad pomůžou vybrat si to správné.

Internet nám pomáhá ke komunikaci, poslouchání oblíbené hudby, sledování pořadů, učení nebo třeba nakupování. Díky tomu se internet stal běžnou součástí našich životů. Z tohoto důvodu je dobré vybrat si takové internetové připojení, které nám v těchto činnostech nebude zabraňovat.

Jak rychlé připojení vybrat?

V první řadě je důležité zamyslet se nad tím, k čemu budete internet využívat nejvíce. Jestli na občasné projíždění e-shopů nebo čtení e-mailů, pak nepotřebujete nějaké extra rychlé připojení k internetu. Pokud se však nejvíce věnujete stahování dat nebo hraní různých her, pak se bez nadupaného internetu jen těžko obejdete. Není totiž nic horšího, než když se vám sekne vaše nejoblíbenější online hra.

Každá věc má své pro a proti. Ani u internetového připojení tomu není jinak. Nejčastěji se využívají na internet optické kabely, DSL technologie, internet přes kabelovku nebo bezdrátové připojení. Internet přes kabelovou televizi má však nízké pokrytí a bezdrátové připojení je zase závislé na dobrém umístění antény. My se proto zaměříme hlavně na první dvě varianty, tedy optické kabely a DLS technologie.

Toužíte-li po nejrychlejším a nejspolehlivějším připojení k internetu? Pak vsaďte jednoznačně na optické kabely. Tato možnost sice nevyniká kompletním pokrytím, ale jestli bydlíte v dostupné oblasti, pak této nabídky určitě využijte.

Pokud však bydlíte v oblasti, pro kterou tato síť není zatím dostupná, pak využijte pevného připojení. DSL technologie vám nabízí stabilní připojení, a pokud si vyberete VDSL, tak se dočkáte i vyšší rychlosti. Pokrytí je zde široké, takže budete vždy na internetu.

Teorii už máme za sebou, tudíž přichází čas na příklady

V tomto případě se podíváme na společnost AIM a její internet pro domácnosti. Tato společnost nabízí využití optických kabelů, ve kterých vidí budoucnost. A zároveň doplňuje VDSL technologii, která slouží pro oblasti nepokryté optickými kabely.

U společnosti AIM si vyberete připojení k internetu podle toho, jakou rychlost potřebujete. Náročnější uživatelé zvolí 200 Mb/s za 650 Kč. Pro normální uživatele je zde poloviční rychlost za 300 Kč měsíčně. Zlatou střední cestou je 150 Mb/s za 550 Kč měsíčně.

Rate this post