Cestovní pojištění na dovolenou

I základní typy pojištění kryjí všechny vaše léčebné výlohy. Cestovní pojištění vám zaručí proplacení případné zdravotní péče v cizí zemi, která bývá většinou dost drahá. Aby toho nebylo málo, tak byste se jako nepojištění cestovatelé dostali do nepříjemné situace. Patříte-li mezi lidi, kteří mají rádi vše pod kontrolou, nebo hodláte odcestovat do rizikovější země, pak byste určitě neměli nechávat nic náhodě.

Cestovní pojištění na cesty

Pojišťovny nabízí také celoroční cestovní pojištění na cesty. Tento typ cestovního pojištění se pohybuje kolem 1 Kč na den. Celoroční pojištění můžete použít na veškeré cestování do zahraničí. Pokud často cestujete v průběhu roku, pak byste se nad tímto cestovním pojištěním měli určitě zamyslet a říct sbohem častým starostem s vyřizováním. Pojištění na cesty si můžete vyřídit i na poslední chvíli. Dnešní doba nabízí možnost online sjednání cestovního pojištění, které vám zabere jen pár minut. Nemusíte chodit na pobočku pojišťovny. Stačí si vybrat společnost, která plně vyhovuje vašim potřebám, a můžete vyrazit na dovolenou.

 

Pokud si právě teď říkáte, že se bez cestovního pojištění ten týden v Chorvatsku obejdete, pak byste měli pokračovat ve čtení. My vám teď sdělíme dva zásadní důvody, proč byste na pojištění neměli zapomenout.

Proč raději pojistit

První důvod je ten, že cestovní pojištění na dovolenou vám dodá finanční jistotu pro případ, že by se vám stal úraz nebo byste náhle onemocněli. Jakmile dojde k nějaké pojistné události v zahraničí, pak za vás pojišťovna uhradí všechny finanční náklady za případnou léčbu. Cestovní pojištění vám kryje hospitalizaci, léky, lékařské zákroky, léčebné výlohy a převozy. Druhým důvodem je, že cestovní pojištění stojí pár korun na den a vaše případné náklady za léčbu i několik desítek až stovek tisíc.

Rate this post