CINCINK tu je pro prodávající i kupující

CINKCINK - Pojďte dál

Prodáváte či si naopak hodláte koupit vlastní nemovitost? Nemáte před sebou zrovna snadný úkol. Nástrah v podobě různých právních kliček jak na kupující, tak i prodávající číhá nespočet. Za tímto účelem byl ve spolupráci s Komerční bankou vytvořen unikátní realitní portál, který vás během celého procesu může doprovázet. Nese název CINCINK, a jeho snahou je doslova a do písmene pomáhat a chránit. Prodávajícím i kupujícím. A to nejenom formou inzerce zdarma!

Proč zrovna CINCINK? Cink cink je citoslovce. Cinkání skleniček zaznívá při oslavách různého druhu. A provozovatelé portálu udělají všechno pro to, abyste i vy měli důvod k oslavám. Abyste zkrátka dobře prodali i koupili. Proto disponují celou řadou odborníků z řad právníků, fotografů, editorů, daňových a hypotečních poradců, kteří jsou připraveni být k vašim službám. V následujícím článku se zaměříme na tři z nich.

Právní služby

Bez právníka se do prodeje ani koupě nemovitosti raději vůbec nepouštějte! Také byste mohli skončit bez nemovitosti i bez peněz, jak ostatně dokazují příběhy, které tu a tam proběhnou médii. Profesionální právní služby jsou v realitním světě zkrátka základem. Nikdy nepodepisujte nic tzv. bianco, tedy, aniž byste se do detailu seznámili s obsahem podepisovaného dokumentu!

Pozor na hru se slovíčky!

V právním světě jde o slovíčka a obraty, kterým laik často nerozumí. Konzultace s právníkem, který vám veškeré pojmy ujasní a především zajistí to, abyste nepodepsali jednostranně nevýhodnou smlouvu, tak je více než na místě. CINCINK vám jeho služby nabízí na necelých 7 tisíc korun. Ve srovnání s cenou nemovitosti, která je ve hře, je tato částka velmi slušná a rozhodně ji doporučujeme investovat.

Odhad ceny nemovitosti

Každého prodávajícího v první řadě zajímá, jakou částku by mohl za svou nemovitost na trhu získat. Nemovitost by neměla být nadhodnocena, ani podhodnocena. Reálnou představu získáte, necháte-li si vypracovat tzv. odhad ceny nemovitosti. Ta je ovlivněna spoustou faktorů, ať již se jedná o dispozice, reálné ceny nemovitostí v okolí lokality, kvalitu fotografií, jimiž svou nemovitost prezentujete, a podobně. Odhad ceny nemovitosti však pomáhá i kupujícím, kterým pak slouží jako velmi účinná zbraň při vyjednávání, obzvláště je-li nabízená cena vyšší než cena odhadní.

Nafocení bytu

Prodávanou nemovitost musíte perfektně odprezentovat. Prostřednictvím profesionálně zpracovaných fotografií, které u potenciálního kupce vytvářejí nesmírně důležitý první dojem. Je prokázáno, že většina zájemců o koupi se po lokaci a dispozičním řešení dané nemovitosti rozhoduje na základě fotografií. I profesionální nafocení bytu je z tohoto pohledu nesmírně důležité. Profesionál ví, z jakého úhlu a za jakých světelných podmínek byt nafotit tak, aby zkrátka na fotografii zaujal. A donutil k podrobnějšímu prozkoumání.

Financování nemovitosti

Jak vidíte, proces prodeje nemovitosti není zrovna snadný. A to jsme jen na začátku. Samostatnou kapitolou je i financování nemovitosti, jímž ve většině případů stále bývá hypotéka. I zde vám CINCINK může být nápomocen. Jeho partnerem totiž je Komerční banka, jeden z nejremovanějších poskytovatelů hypotečních úvěrů. Tak neváhejte!

5/5 - (1 vote)