Dejte šanci zlatému kovu. Cena zlata zažije letos ještě extrémní nárůst

Zlato se v době pandemie předvedlo v celé své síle. Zatímco akciový trh se zhroutil jako domeček z karet, zlato se projevilo jako skutečně silná měna a své tažení za úspěchem rozhodně ještě neukončilo.

Pravá síla zlata se ukáže vždy v době krize

Ekonomická nejistota, válečný stav, nově též pandemie – to jsou chvíle, kdy zlato vždy vystoupí ze stínu moderních finančních produktů a ukáže, že je pevným kamenem v každém finančním portfoliu. Jaký podíl zlata do něj zařadit? Lidi jsou šokování tím, když se od odborníků na investování dozví, že dnes směle i 90 %. Přitom dříve bývalo zlato v portfoliu zastoupeno pouhými 5 až 10 %. Dnes je však sázkou na jistotu a extrémně roste nejen cena zlata, ale i zájem o něj.

Když cena zlata krátkodobě klesne, je čas jej nakoupit

Zlato rozhodně ještě není na svém vrcholu. Předpokládá se, že by letos mohlo atakovat cenu 2300 dolarů za trojskou unci. V růstové křivce zlata se však vždy objevují krátkodobé poklesy ceny zlata v řádu dnů až týdnů. Právě tehdy je čas zlato nakupovat. Nezaleknout se, věřit odhadům odborníků a zlato koupit levněji.

Kde nakoupit zlato?

V první řadě platí: ne každé zlato vám pomůže zbohatnout, či si zachovat hodnotu svého majetku. Důležité si je totiž uvědomit, co přesně investiční zlato je. Rozhodně se nenechte přemluvit k nákupu akcií těžařských firem zaměřených na zlato. Pro investici se nehodí surové zlato, ale ani zlaté šperky, jejichž cenu ovlivňuje nejen drahý kov, avšak i design, historická hodnota apod.

Investiční zlato, to jsou pouze investiční zlaté mince a zlaté investiční cihly. Nabízí je specializovaná prodejna v pražském Obecním domě i její e-shop na adrese Zlate-mince.cz. Zde vám nejen investiční zlato nabídnou, ale rovněž vám poradí s jeho výběrem, či jej v případě zájmu od vás vykoupí.

Rate this post