Nastává čas zhodnotit zlaté a historické mince

zlaté mince

Mnozí drobní i větší investoři, kteří si v minulosti zakoupili za účelem uchování hodnoty peněz zlaté mince a slitky, dnes mají výbornou šanci, jak je výhodně prodat. Hodnota zlata totiž v poslední době poměrně razantně stoupá. Co dělat, pokud i vy máte doma nějakou zlatou, případně třeba historickou minci?

Nechte si mince ocenit experty

ocenění mincí je vždy dobré si přizvat odborníky. Pokud se tak rozhodnete učinit, ideální příležitost k tomu se vám naskytne v nejbližší době. V Obecním domě v Praze se totiž 3.4. sejdou přední tuzemští a rovněž rakouští specialisté a odborníci na ocenění mincí. Díky nim zjistíte, zda doma nemáte kupříkladu nějakou velmi cennou historickou minci, jejímž prodejem byste mohli získat nemalý finanční obnos. Dům se nachází v těsné blízkosti Prašné brány přímo v centru města.

Jak je to s hodnotou zlata na trzích?

Cena zlata se v současné době pohybuje kolem hranice 1.700 dolarů za trojskou unci. To je podstatně více, nežli tomu bylo před několika lety, kdy cena byla až o několik set dolarů za trojskou unci nižší. Přestože zejména zlaté mince a slitky slouží investorům hlavně k uchování reálné hodnoty peněz, dá se díky tomuto trendu poměrně solidně vydělat, navíc není vyloučené, že cena zlata bude i nadále stoupat.

K prodeji zlata se vztahuje jedna velká výhoda. Dá se poměrně snadno směnit takřka kdekoliv na světě. V tuzemsku, kde za něj dostanete české peníze, je třeba si hlídat aktuální kurz měny. V tomto směru je na tom lépe Slovensko, kde se platí eurem. Tato měna je totiž více stabilní. Nepromítá se zde tedy kurz české koruny vůči euru.

O aktuálních cenách zlata se lze informovat kupříkladu na webových stránkách cena-zlata.cz. Vysledujete zde i vývoj hodnoty komodity v delším časovém horizontu.

Rate this post