Jak ušetřit na dovolené

Jak ušetřit na dovolené? Podívejte se naše rady a tipy.

Pokud zrovna nemáte peněz na zbyt, určitě nezoufejte. Během dovolené u nás i v zahraničí totiž můžete ušetřit i na maličkostech, které vám pobyt rozhodně zpříjemní. Začít třeba můžete nákupem nejlevnějších zájezdů u CK Exim Tours pod názvem Buy and Fly – Nakupte a leťte. S hotovostí i platební kartou v kapse a batohem na zádech totiž přijedete na letiště a cestovka vám nabídne ten nejbližší zájezd. Během pár hodin můžete sedět v letadle a odlétat na svou vysněnou dovolenou. Na www.spolujizda.cz za se pro změnu můžete najít někoho, kdo zrovna jede za hranice vaším směrem. Složíte se společně na benzin a ve čtyřech lidech vás rozpočítané náklady nevyjdou na velký balík.

Plánujte

Použijte internet a hledejte vstup do památek a muzeí zdarma. V zahraničí je často jedenkrát týdně vstup zdarma. Hledejte akce, jako jsou pouliční festivaly nebo se vydejte přírodou k vodopádům, obojí vás vstupné nestojí. Nastudujte si průvodce, tzv. Guidy, což jsou průvodcovské brožury s tipy na nejlevnější služby, jako třeba Lonely Planet. Za památkami a výlety vyrážejte městskou hromadnou dopravou. Je to levnější, než organizované výpravy. A pokud milujete kávu, například v Německu na mnoha benzinkách za toaletu zaplatíte 50 centů, které se vám promění na kupon, za který dostanete v obchodě kávu či sušenku. Od určitého množství nasbíraných kuponů se pak sleva snižuje.Booking.com

Zvažujte stravování

Vyhledávejte místní speciality, které vás většinou vyjdou mnohem levněji, než menu v restauraci. Do restaurací choďte během happy hours, neboli šťastných hodin většinou od 2 do 4 odpoledne. Jídlo a pití se slevou jej až o 30 % levnější. Na tržnici pro ovoce a zeleninu vyrážejte až pozdě odpoledne a určitě smlouvejte, neboť ušetříte i polovinu nabízené ceny. Trhovci jdou s cenami výrazně dolů, i když zboží není tak čerstvé, je určitě použitelné. V restauracích vám zase v tuto hodinu prodají balené jídlo s sebou pod názvem take-away.

Využívejte slevy

Ve spolkových oblastech a městech v Rakousku, jako je třeba Vídeň, Burgenlandsko, Salcbursko, Dolní Rakousko, existují inkluzivní karty, se kterými jsou vybrané služby, jako je městská doprava, lanovky a vstupy do památek zdarma, nebo se značnou slevou. Využijte také volání přes internet pomocí Skypu nebo ICQ. S nimi vás i hodina v internetové kavárně vyjde výrazně levněji než hovor přes telefon. Zkuste také volání do ciziny se službou Klikniavolej.cz. Dovolená i cestování mohou být s našimi radami i za dostupnou cenu.

Rate this post