Několik tipů, jak ušetřit za léky

Každý z nás čas od času potřebuje nějaké léky. Mnozí je dokonce užívají pravidelně nebo dokonce dlouhodobě. Cena léků ale neustále roste a jejich pořizování tak dokáže pořádně zamávat s rozpočtem. I vás možná nutí částky za doplatky za léky v lékárně při placení protáčet panenky či dokonce říci pár slov od plic lékárníkovi, který ale za cenu léků vůbec nemůže.

Pokud i vás někdy rozčílil doplatek za léky, jež jste si chtěli koupit nebo které vám byly předepsané lékařem a dokonce jste o tom pár slov řekli personálu v lékárně, možná jste si v danou chvíli ulevili, ale jinak jste vůbec nic nevyřešili. Vysoké doplatky za léky trápí nejen starší lidi, ale celkově širokou populaci. Nikdo přece nechce platit zbytečné peníze, navíc v takové míře. Co kdybychom si teď prozradili, jak můžete ušetřit za léky?

Každý pes, jiná ves

Máte-li ve svém městě nebo v jeho okolí možnost navštívit vícero lékáren, určitě to udělejte. Nespoléhejte se na domněnku, že jsou všude léky stejně drahé. Není to pravda. Divili byste se, jak se mohou ceny jednotlivých léků lišit vzhledem k tomu, v jaké lékárně si je rozhodnete pořídit.

Proto určitě nebude na škodu, když si jednotlivé lékárny obejdete a uděláte i přehled o cenách. Sice vás to možná bude stát pár kroků navíc, ale když zjistíte, že byl rozdíl mezi dvěma lékárnami třeba i pár set korun, pak se vám vynaložené úsilí určitě vyplatí. Nemáme pravdu?

Léky jen v případě potřeby

Teď si možná říkáte, co vám to radíme za blbost. Jste přesvědčeni o tom, že snad nikdo nebere prášky, kdy nemusí? V tom případě byste byli nemile překvapeni počtem lidí, kteří prášky skutečně užívají i v případě, kdy je vlastně vůbec nepotřebují.

Nejenže tehdy zbytečně zatěžují své tělo a škodí mu, ale zároveň přidělávají výdaje i své peněžence. Týká se to především prášků proti bolesti nebo nejrůznějších doplňků, o kterých jsou lidé přesvědčeni, že je nutně potřebují, i když to není pravda a jejich zdravotní stav to nevyžaduje.

Někdy je méně více

Teď máme na mysli balení léků. Určitě jste si všimli, že spousta léků, prášků nebo vitamínů je k dostání v malém a velkém balení. V lékárnách těm větším balením často říkávají rodinné. Někdy je totiž lepší investovat hned do většího balení, nežli jít do lékárny třeba 2x a pořídit si 2x menší balení.

Když si srovnáte ceny, tak na tom pak možná budete ještě hůře, než kdybyste hned poprvé investovali vyšší částku. A navíc – někdy se stává, že zatímco za dvě krabičky menšího balení léků budete doplácet, za jedno větší balení těch samých léků žádný doplatek hradit nebudete.

Stejný účinek, jiná značka

Stejně jako celá řada obchodních řetězců v dnešní době prodává produkty pod svojí značkou, která je mnohonásobně levnější, děje se tomu i u léků. Všimněte si, že zatímco výrobek známé značky, která je třeba hodně propagovaná v reklamě, stojí daleko více peněz, nežli jiná méně známá značka, která ale obsahuje tutéž účinnou látku. I některé lékárny nabízí produkty pod záštitou své značky  – například Dr. Max – které jsou podstatně levnější a přitom nabízí tu samou pomoc.

Rate this post