Jak ušetřit za oblečení

Také se vám někdy protáčí panenky několikrát dokola, když vidíte ceny za oblečení? I když se v první chvíli div nechytáte za hlavu či dokonce nevyslovíte nahlas nějakou rozzuřenou poznámku týkající se nekřesťansky vysokých cen, stejně nakonec jdete a něco na sebe si přeci jen koupíte. Bodejť by ne, vždyť oblečení člověk nutně potřebuje.

Jenže i na oblečení se dá šikovně ušetřit a není to tak složité, jak se možná na první pohled zdá. Máte-li už dost vysokých cen za oblečení, které vídáte na stojanech a věšácích, pak si určitě přečtěte následující řádky. Poradíme vám v nich zajímavé způsoby, jak se dá ušetřit na oblečení.

Tip číslo jedna: nákupy z druhé ruky na Rozbaleno.cz

Neexistuje snad nic jednoduššího. A co si budeme nalhávat: když se zamyslíte nad tím, jak ušetřit za oblečení, určitě vás jako první možnost napadne právě second hand. Ještě než si ale začnete ťukat na čelo a nevěřícně se ptát sami sebe, jestli si z vás neděláme legraci, dovolíme si to uvést na pravou míru.

Na nákupech v bazaru není vůbec nic špatného. Musíte ale najít obstojný second hand, který má nějakou úroveň a kde se nemusíte přehrabovat v tunách oblečení ledabyle naházeném na sobě. A věřte, že takové bazary existují a co víc – těší se obrovské popularitě. Často zde totiž seženete i značkové kousky v parádním stavu za zlomek jejich původní ceny.

Tip číslo dva: nákupy ve slevách

Další možností, jak ušetřit za oblečení, je nakupovat jej ve slevách. Slevy a výprodeje jsou k tomuto účelu přece dělané. A stejně jako v předchozím případě si dovolíme připomenout, že na nakupování věcí ve slevách a výprodejích vůbec nic není.

Tip číslo tři: přeměna starých kousků na nové

Teď tu máme tip především pro kreativní dušičky, které jsou alespoň trochu zručné. Chcete-li si koupit něco nového na sebe, ale užírá vás svědomí, že to budou jen další peníze navíc, zkuste se porozhlédnout ve vašem šatníku, zda by se náhodou nějaký kousek nějak přeměnit v něco nového.

Například když si chcete koupit nové kraťasy a máte ve skříni džíny, které už nenosíte, protože mají ošoupané nohavice, vezměte do ruky nůžky, nohavice zkraťte na požadovanou velikost a rázem máte nové kraťasy. A podobných kousků se dá vymyslet neskutečné množství, inspiraci můžete hledat třeba na internetu, kde najdete i snadno pochopitelné video návody.

Tip číslo čtyři: vyměňujte

Posledním naším tipem jak ušetřit za oblečení, je výměna s kamarádkou nebo kamarádem. Vždyť na tom nic není! Máte-li podobnou velikost a třeba i trochu podobný vkus, pak si navzájem nabídněte kousky, které už nechcete nosit –  a spolehněte se, že si vyberete. Možná má vaše kamarádka skvělé tričko, které jste už ve vaší velikosti nesehnali. Nebo ty úžasný džíny, které jste si zničili.

Rate this post