Květiny v interiéru? Vyzkoušejte sušené!

Dekorace - sušené květiny

Květiny už dávno nemusejí být jen živé! Spoustu parády udělají i ty sušené. Nevěříte? Tak je vyzkoušejte a uvidíte! 
Květiny jsou vděčným interiérovým doplňkem. Snadno jejich prostřednictvím v každém interiéru navodíte přírodní atmosféru. Platí to jak na květiny řezané, pokojové, tak i na zmíněné sušené. O ty se navíc vůbec nemusíte starat!

Přírodní čističky vzduchu

Hlavní předností pokojových květin je spolu s jejich dekorativní funkcí jejich schopnost čistit vzduch. Z pohledu čistě estetického se pak jedná o vděčný interiérový prvek. Správně zvolená pokojovka se dokonce může stát dominantou celé místnosti. Jinou zase prospějete svému zdraví. Ze zdravotního hlediska jsou velmi užitečné palmy, dracény, břečťany, fíkusy a kapradiny.

Květina jako designový solitér

Hledíte-li na pokojové květiny jako na způsob, jak oživit interiér, zaměřte svou pozornost na výrazné solitéry. Těm svými výraznými listy dominuje monstera skvostná. Její název tuto rostlinu vystihuje do puntíku – je monstrózní a jedním slovem skvostná. Velmi dominantní ale bývá i dračinec nebo palma s bambusovým kmínkem.

Kouzlo řezaných květin

Neopakovatelné kouzlo mají i květiny řezané, a je jedno, zda se jedná o kytici růží nebo lučních květů. Naopak. Každá květina se v podstatě počítá. Její rozmístění si už ale trochu promyslete. Především se vyvarujete umístění silně aromatických květin (například šeřík) na nočním stolku. Mohlo by se stát, že by vám jejich intenzívní vůně nedala spát. Nepraktické bývají i velké pugéty na jídelním stole. Většinou přes ně není vidět na ostatní spolustolovníky, což na druhou stranu v některých případech může být spíš předností.

Květiny, o které se nemusíte starat? Vsaďte na sušené

Hledáte květinu, o kterou se nebudete muset starat? V tom případě se spíše než na květiny umělé, které nejsou ničím jiným než lapačem prachu, zaměřte na květiny sušené, jejichž prostřednictvím můžete vytvořit hotová umělecká díla.

Zaměřeno na sušené květiny

Sušené květiny jsou základním materiálem pro výrobu kytic, věnců a dalších dekorativních předmětů s trvalou hodnotou. Jedna sušená květina opět může ve váze fungovat jako zajímavý solitér. Nebo si můžete pořídit poutavý pugét ze sušených květin. Fantazii se v tomto smyslu meze nekladou.

5/5 - (1 vote)