Neplaťte za škody na bytě či domě a sjednejte si pojištění nemovitosti. Jak na to?

Pojištění nemovitosti Generali

Máte vlastní byt či dům a chcete být chráněni před případnými problémy a nehodami, které se mohou vaší nemovitosti přihodit? V takovém případě se pusťte do výběru pojištění nemovitosti. Má totiž svůj důvod a finanční kompenzace v případě poškození majetku se rozhodně hodí. V jakých situacích je možné žádat o pojistné plnění a kde si sjednat pojištění nemovitosti? To vám poradíme v tomto článku.

Co všechno může obsahovat pojištění nemovitosti

V rámci pojištění nemovitosti si můžete nechat pojistit svůj byt či dům a pozemek i s okolním vybavením, jako jsou například bazén a solární panely. Každý případ je individuální, a proto v tomto případě nenajdete univerzální pojistné balíčky jako při cestovními pojištění do zahraničí. Správně sestavená pojistná smlouva vás chrání proti příliš nízkým úhradám v případě problémů a nabízí konstruktivní řešení krizové situace.

Jaké případy jsou kryté?

Pojištění nemovitosti se vztahuje na rodinný dům nebo byt. Může jít také o rozestavěnou nemovitost, kdy je pojištěn i veškerý stavební materiál. Součástí pojistné smlouvy často bývá i základní vybavení domácnosti v podobě běžných spotřebičů, kuchyňské linky a podobně. K domu často patří i garáž a bazén, což se často také zahrnuje do smlouvy. Pokrývané škody mohou být způsobené přírodními živly, nehodou či krádeží. Hrazen je případný zásah hasičů i v momentě, kdy hasí vedlejší objekt nebo vandalismus. Samozřejmostí bývá řešení pojistné události v podobě povodně, požáru či poškození vzniklých kvůli přírodním živlům.

Velkou výhodou je to, že pojištění domu je bez spoluúčasti klienta. To v praxi znamená, že v případě nehody či jiné vzniklé škody na vašem nemovitém majetku nic nedoplácíte a veškeré výdaje mohou být hrazené z pojistky.

I v případě, že bydlíte v nájmu, je vhodné se připojistit. Nejde tedy vyloženě o pojištění nemovitosti, protože nejste jejím vlastníkem, ale raději si sjednejte alespoň pojištění pro občanskou odpovědnost. To v sobě zahrnuje úhradu škody vzniklé na hmotném i nemovitém majetku a případně řeší i škodu na zdraví jiné osoby.

Kde si sjednat pojištění nemovitosti?

V pojišťovně Generali vám rádi sdělí podrobnosti a připraví pojištění na míru přesně pro vaši nemovitost. Nejdříve se můžete podívat na to, jak pojištění nemovitosti online vypadá, jaké jsou možnosti, co všechno může být zahrnuto a následně si nejlépe sjednejte schůzku. Roční pojistné není příliš vysoké a jeho celková cena se odvíjí od maximální pojistné částky. Věřte ale, že v případě, kdy se něco stane, budete mnohem klidnější, protože máte podporu asistenčního týmu a navíc získáte finanční kompenzaci, která se jistě hodí.

5/5 - (1 vote)