Školáci i studenti potřebují kvalitní a pohodlnou školní tašku

Každý, kdo má doma nebo v blízké rodině dítě školou povinné, si je dobře vědom, kolik pomůcek je potřeba. Zdaleka není třeba pořídit jen učebnice, sešity, psací a rýsovací potřeby či vodovky a tempery. Nezbytný je také sáček na přezůvky a cvičky, krabička na svačinu i penál. A naprostou nutností je školní batoh nebo aktovka. Bez té se žádný školák ani student v žádném případě neobejde.

Výběr té pravé školní tašky není jednoduchý úkol

Aby se naše děti do školy těšily a nemuseli jsme každé ráno čelit stížnostem na jejich těžký osud, nebo dokonce předstírání nemoci, měli bychom při výběru pomůcek do školy zohlednit i přání školáka. Pokud je výbava dostatečně pohodlná a zároveň vyhovuje vkusu dítěte, vypraví se za svými povinnostmi s mnohem větší radostí. Nebudou se bát posměchu spolužáků, naopak na sebe budou hrdí. Moderní školní aktovky se stylovým designem jim dodají sebevědomí. Nicméně kromě samotného vzhledu mají školní batohy splňovat i další kritéria.

Jak vypadá správný školní batoh?

Školní tašky a batohy mají podporovat správné držení těla. Proto je vhodné při jejich výběru klást důraz na ergonomii. Ideální je, když má školní batoh či aktovka zpevněná záda. Polstrované popruhy zase zajistí školákovi dostatečné pohodlí i v dnech, kdy nese do školy školní batoh plný knih a sešitů. Školní batoh by měl být uvnitř členěný na několik sekcí tak, aby do něj bylo možné pohodlně a přehledně narovnat nejen učení, ale také rozličné další pomůcky. Vejít se do něj musí i penál, krabička se svačinou a láhev na pití. A vnější kapsy umožní mít ty nejčastěji používané drobnosti vždy pohodlně při ruce. Vhodné jsou i bezpečně zapínací přihrádky sloužící k uložení peněženky, klíčů, mobilního telefonu a případných dalších cenností, které by žáci základních a studenti mohli při nošení v kapse snadno ztratit.

5/5 - (1 vote)