3 čísla, díky kterým je stavební spoření nejvýhodnějším spořicím produktem na trhu

Úroky na běžných a spořicích účtech nedosahují žádných závratných hodnot, pokud tak chcete někde výhodně ukládat své peníze, je pro to stavební spoření tím ideálním finančním produktem. Jde dnes o nejvýhodnější způsob, jak bezrizikově spořit peníze.

Garantovaný úrok 1,2 %

Po celou dobu vázacího období, které trvá 6 let, máte jistotu, že vám nikdo nesníží dohodnutou úrokovou sazbu. Raiffeisen stavební spořitelna pro stavební spoření aktuálně nabízí 1,2 % ročně. Když tuto sazbu srovnáme s nabídkou úroků na spořicích účtech, velmi málo z nich ji překoná. O běžných účtech ani nemluvě.

Státní podpora až 2000 Kč ročně

Kdy jindy vám stát jen tak dá 2000 Kč. Při splnění určitých podmínek dosáhnete ročně až na tuto částku. Příspěvek od státu je tím, co ze stavebního spoření činí tak oblíbený finanční produkt. Státní podpora se počítá jako 10 % z vašich ročních vkladů, abyste tak dosáhli na maximální možnou částku 2000 Kč, měsíčně musíte ukládat alespoň 1667 kč. Nebo 20 000 Kč ročně, u stavebního spoření totiž není povinné spořit pravidelně každý měsíc stejnou částkou.

Pro získání státní podpory je nutné splnit ještě jednu podmínku, a to spořit alespoň 6 let v kuse. Poté se sami rozhodnete, jestli chcete spoření ukončit a peníze vybrat, nebo budete ve spoření pokračovat dále. Pokud však k výběru peněz přistoupíte dříve než po oněch 6 letech, které tvoří vázací období, přijdete o veškeré (i ty již naspořené) státní příspěvky.

3,8 % celkové zhodnocení

Sečteme-li výhodnou úrokovou sazbu a státní příspěvek, dosahuje celkové zhodnocení vašich vkladů u Raiffeisen stavební spořitelny až na 3,8 % ročně. Žádný jiný spořicí produkt než stavební spoření vám toto neslíbí.

Bát se není třeba ani toho, že o své úspory během spoření přijdete. I kdyby došlo ke krachu vaší spořitelny, ze zákona jsou vaše vklady pojištěné, a to až do výše 100 00 eur.

Peníze můžete využít na cokoliv

Další výhodou stavebního spoření je fakt, že úspory nemusíte použít výhradně na bydlení. Po uplynutí vázací doby je můžete investovat do cestování, investovat do podnikání či skutečně využít v souvislosti s bydlením.

Výhodné úvěry na bydlení

Co ale je nutné využít účelově na bydlení, je úvěr ze stavebního spoření. Když uzavřete stavební spoření, otevírá se vám možnost uzavřít jeden ze dvou typů úvěrů. Jsou typické tím, že jejich úrokové sazby nedosahují takových hodnot, jako úroky uzavřené bez stavebního spoření. Raiffeisen stavební spořitelna nabízí úrokovou sazbu od 2,99 % ročně.

Pro dosažení výhodného tzv. řádného úvěru je nutné mít naspořeno alespoň 40 % cílové částky stavebního spoření a spořit po dobou 2 let. Pokud tyto podmínky ještě nesplňujete, je tu pro vás překlenovací úvěr, který budete využívat než předepsaných parametrů dosáhnete.

Při překlenovacím úvěru se platí pouze úroky, je méně výhodný a končí chvílí, kdy splníte podmínky úvěru řádného.

Pokud vás nabídka stavebního spoření od Raiffeisen stavební spořitelny zaujala, již nyní si v kalkulačce pojištění snadno spočítáte, jaké budou vaše výnosy při různých částkách spoření. Od doby, kdy stavební spoření uzavřete, budete mít po celou dobu trvání o jeho stavu dokonalý přehled díky internetovému servisu s bezplatným přístupem.

Rate this post