4 rady pro výběr cestovního pojištění

Cestovní pojištění od Generali

Bez ohledu kam za hranice jedete, vždycky se vyplatí věnovat pár minut času pro výběr a sjednání cestovního pojištění. Nikdy totiž nevíte, co všechno se může stát a v případě zdraví a uhrazení případných finančních výhrad je vždy lepší být připraven. Podívejte se na 4 praktické rady, které vám pomohou s vybráním správné varianty cestovního pojištění a navedou vás na možnost pohodlného a rychlého sjednání.

Výše pojistného plnění

Jedním z parametrů pro výběr konkrétního cestovního pojištění je maximální výše pojistného plnění léčebných výloh. Většinou jde o částky v řádech miliónů sloužící po pokrytí lékařské péče či záchrany v zahraničí. Cestovní pojištění do zahraničí pamatuje i na rizikové sporty a činnosti, pro které je nutné vybrat speciální variantu a zahrnout je do pojištění. Pojistěte se i v případě, že do zahraničí jedete třeba jen na víkend. Samotné připojištění stojí pár korun, ale nabízí téměř nenahraditelnou pomoc v případě problémů. A jak se dočtete dále, sjednání může být otázkou pouhých několika málo minut.

Pojistěte i svá zavazadla

Kromě pojištění svého zdraví můžete pamatovat i na své drahocenná zavazadla. Přidat si tuto položku k cestovnímu pojištění je vhodné hlavně při cestování letadlem, kdy se může stát, že se kufr prostě ztratí. V takovém případě kontaktujete asistenční služby a s jejich pomocí se pokusíte celou záležitost vyřešit. V případě, že se vaše věci nenajdou, máte nárok na finanční kompenzaci. K základnímu pojištění zavazadel se hodí přidat i možnost finanční náhrady v případě ztráty či odcizení elektroniky v podobě fotoaparátu, kamery, mobilu, notebooku a podobně.

Praktická doplňková připojištění

Cestovní pojištění do zahraničí pamatuje i na ty, kdo putují automobilem. Doplňková služba autocare pomáhá řešit situaci náhlé nepojízdnosti vozu na území cizího státu. Do určité částky je hrazen i odtah zpět do České republiky. Pro případ, že se rozhodnete dovolenou zrušit, je dobré sjednat si doplněk v podobě stornování cesty, kdy získáte finanční kompenzaci až v plné ceně vaší zrušené dovolené. A jestli si v zahraničí plánujete něco půjčovat, nezapomeňte i na spoluúčast na věci půjčené, kdy za vás v případě problémů uhradí pojišťovna škodu vzniklou poškozením daného přístroje či jiné věci.

Využijte slevu při online sjednání

Ideální metodou, jak vyřešit sjednání smlouvy klidně i za pár minut, je zadání všech potřebných údaju i zaplacení přes internet. V klidu si vyberete nejvhodnější variantu, vyplníte všechny osobní údaje o sobě i dalších osobách, které s vámi cestují. Cestovní pojištění do zahraničí online i zaplatíte a následně vám přijdou všechny dokumenty, mezi kterými nechybí asistenční kartička s důležitými čísly pro případ nouze. Tuto kartičku si vytiskněte a mějte ji při pobytu v zahraničí pokud možno stále u sebe.

Rate this post