Chybí vám finance na koupi pozemku nebo vyrovnání majetkových poměrů? Pomůže hypotéka

Hypoteka na pozemek od hypotecnibanka.cz

Otázku, jak si opatřit bydlení, si dříve či později začne klást téměř každý. Lidé, kteří jsou od chvíle, kdy opustí rodinné hnízdo, zcela zajištění, jsou ve výrazné menšině. A navíc zdaleka nejsou vždy spokojeni s bydlením, které mají. Garsonka od rodičů začne být po pár letech malá. Nároky na prostor narůstají, zejména pokud se v našem životě objeví partner, nebo dokonce začneme zvažovat založení rodiny. A ani u prostorného bytu po prarodičích často nejsme spokojeni s lokalitou.

Důležité je žít na místě, kde můžeme uspokojovat své potřeby a touhy

Moderní člověk chce žít v místě, kde může získat zaměstnání, které odpovídá jeho kvalifikaci, znalostem i dovednostem a také je adekvátně finančně ohodnoceno. A navíc toužíme i po naplnění v soukromém životě. I když jsou naše potřeby individuální, jeden rád vyráží za kulturou, pro druhého je na prvním místě sport a další preferuje relaxaci při práci na zahradě nebo v dílně, všichni chceme žít naplno. To je však možné jen na místě, kde máme dostatek podnětů a vhodné podmínky pro věnování se našim zálibám.

Nemůžete najít ten pravý dům? Postavte si ho

Mnohdy se stane, že nemůžeme najít nemovitost, která vyhovuje našim představám. Nabídka je sice široká, ale jakmile zatoužíme po bydlení svých snů, nechceme se smířit s kompromisním řešením. Často se pak odhodláme koupit pozemek a začneme stavět přesně takový projekt, který nám opravdu vyhovuje. Jen tak totiž můžeme získat dům, který bude zcela vyhovovat našim nárokům. A zajistí nám dostatečný komfort i ve chvíli, kdy se naše rodina rozroste.

Dům se zahrádkou poskytne pohodlí, soukromí i dostatek zábavy pro děti

Nemáme-li chatu či chalupu, na kterou se můžeme vydat alespoň o víkendech a dovolené, bývá touha po vlastním domě ještě palčivější. Vlastní zahrada nám totiž poskytuje možnost dokonalé relaxace. Máme tu kontakt s přírodou a jsme skryti před pohledy sousedů. Navíc si tu můžeme v létě postavit bazén a děti tu mohou mít vlastní bezpečné hřiště. Při jejich hlídání tak zvládneme i různé práce na zahradě nebo v kuchyni. A pokud přijde návštěva, můžeme se s ní za teplých dnů usadit s kávou nebo sklenkou vína na terase.

Hypotéka na pozemek pomůže, když chybí finance

Našli jste vhodný pozemek pro váš dům, ale chybí vám peníze? Máte-li stálý příjem, můžete si vzít hypotéku. Ta je dnes obvyklou formou financování nemovitostí u nás i v zahraničí. U Hypoteční banky najdete na webu kalkulačku, ve které si spočítáte, jak by byla vaše hypotéka na pozemek nastavena. A stanovený úrok vám bude garantován po 30 dní od provedení výpočtu. Hypotéku na pozemek navíc můžete čerpat i na refinancování nebo vypořádání majetkových poměrů.

Rate this post