Zelená hypotéka je snazší cestou k vlastnímu bydlení

Zelená hypotéka od hypotecnibanka.cz

Probudila se ve vás touha po vlastním domě či bytu? Omrzel se vám život v pronájmu, kde měsíc co měsíc platíte nemalé částky za byt či dům, který nikdy nebude váš? Přestalo vás bavit bydlení s přáteli nebo u rodičů, kde máte k dispozici jen svůj pokoj? Toužíte po jistotě a dostatku soukromí?

Nemáte dostatek financí na koupi nemovitosti? Pomůže hypotéka

Pokud máte stabilní příjem, můžete si vysněný dům nebo byt pořídit, i když na jeho financování vaše úspory nestačí. A nemusíte si půjčovat od rodičů, příbuzných a přátel. Řešením je hypotéka, kterou dnes bydlení řeší drtivá většina obyvatel vyspělého světa. Jen málokdo z nás totiž disponuje dostatečnými prostředky na to, aby mohl vybranou nemovitost zaplatit okamžitě. Obzvláště dnes, kdy jsou ceny na vrcholu a jejich výraznějšímu poklesu zatím nic nenasvědčuje.

Bojíte se vysokých splátek? Stavějte ekologicky

Mnozí z nás bojí, že nebudou schopni hradit pravidelné splátky. Proto jistá část lidí s koupí nemovitosti na hypotéku otálí. Přitom ale pravděpodobnost jejího získání s přibývajícím věkem stoupá. Hypotéku totiž většina z nás nedokáže splatit během několika málo let. A banky zase potřebují mít reálný výhled, že se jim vložené prostředky vrátí. Proto je jednou z podmínek pro získání hypotéky i věk žadatele. Je totiž třeba, aby byl během splácení svého závazku výdělečně činný a mohl si vlastním přičiněním zajistit dostatečně vysoký příjem.

Se zelenou hypotékou výrazně ušetříte

Zelená hypotéka je možností, jak získat vlastní nemovitost, aniž by se přehnaně zatížil rodinný rozpočet. Získat ji můžeme po předložení Průkazu energetické náročnosti budovy třídy A nebo B. Nejen, že budou výdaje spojené s čerpáním úvěru výrazně nižší; ušetříme i na vytápění. A nejedná se o malé částky. Na provoz budovy budeme potřebovat o mnoho tisíc korun ročně méně, než když bydlíme ve starším domě. Je jedno, zda se rozhodneme začít stavět nebo se raději vydáme cestou rekonstrukce starší stavby. Důležité je jen brát ohledy na životní prostředí. Snadno pak můžeme docílit nižších měsíčních plateb než u stávajícího nájmu, zvýšit si životní úroveň a dopracovat se k vlastnímu bydlení.

Jaké výhody získáme se zelenou hypotékou od Hypoteční banky?

Hypoteční banka nabízí u zelené hypotéky poskytnutí slevy ve výši 0,15 % z úrokové sazby a 45 % z ceny pojištění nemovitosti. Dále získáme úsporu 30 % za energetický štítek budovy a odhad budeme mít zcela zdarma. ČSOB pojišťovna navíc poskytne ochranu solárním panelům, rekuperaci, tepelným čerpadlům i dalším moderním technologiím, které jsou v nízkoenergetických či dokonce pasivních domech nepostradatelné. V kalkulačce na webu si sami můžete spočítat, jaký úrok dostanete a jaká bude výše splátek.

Rate this post