Dovolená na poslední chvíli

Řadíte se také mezi lidi, kteří nemají rádi plánování dovolené dopředu, anebo prostě jen nevíte, zda vám dá šéf na daný termín volno?

Pak je pro vás ideálním řešením last minute dovolená. Existuje mnoho lidí, pro které je plánování dovolené strašnou noční můrou. Může být fajn už v lednu vědět, kam se v létě se svou rodinou vydáte. Potom si stačí jen vybrat zájezd a následně zaplatit zálohu či dokonce celou dovolenou. Ale může se stát cokoliv a vy budete muset dovolenou zrušit. Tím pádem vám cestovní kancelář vrátí pouze část peněz nebo můžete přijít i o všechno. To je jeden z mnoha důvodů, proč se stále více lidí přiklání k variantě last minute.

Nejdůležitější výhodou dovolené na poslední chvíli bývá zpravidla její cena. Jelikož cestovní kanceláře potřebují prodat zájezdy do posledního místa, a tak je možné jen pár dní před odjezdem sehnat luxusní dovolenou za pakatel. Dejte si ovšem pozor na ostatní věci. Koupíte sice dovolenou za pár korun, ale doprava, ubytování či jídlo bývají v některých zemích dost nákladné. Vyberte si proto takovou zemi, kterou byste chtěli navštívit a zároveň si jí budete moci dovolit. Slevy těchto last minute dovolených bývají od 10 do 30 procent. Pokud budete mimořádně trpěliví, můžete najít i opravdu výhodnou nabídku.

Například, když rozpočet na dovolenou je 15-20 tisíc korun, pak si za tyto krásné peníze můžete užít dovolenou s původní cenou kolem 40 tisíc korun. Pokuste si zjistit si co nejvíce podrobností o dané dovolené, aby vás pak nečekalo nemilé překvapení. Lidé, kteří si koupili dovolenou za původní cenu, budou mít vždy přednost. Vy můžete být odbití v podobě horšího pokoje, který nenabízí tak atraktivní vzhled, jako ty ostatní.

Nabídka dovolených na poslední chvíli bývá poměrně široká, a tak si sami můžete vybrat to pravé pro vás.

Záleží jen čistě na vás, zda se vydáte na poznávací zájezd nebo na dovolenou se sportovními aktivitami. Můžete si rovněž užít pohodovou a ničím nerušenou dovolenou u moře. Nabídky last minute dovolených můžete sledovat i na různých slevových portálech, které také nabízejí desítky dovolených od různých cestovních kanceláří, ale na jednom místě.

Trochu odlišnou kapitolou dovolených jsou zájezdy, které si lidé kupují přímo na letišti. Říká se jim také super last minute. Jedná se opravdu o super rychlou a super levnou dovolenou. Je však logické, že nabídka těchto zájezdů je značně omezená a záleží zde pouze na štěstí. Pražské letiště je místem pro známé cestovní kanceláře, které tu prodávají poslední místa. Říká se, že největší slevu dostanete především ke konci týdne.