G 21 Vitality – zdraví pro 21. století

G 21 Vitality – zdraví pro 21. století

Jestli se o něčem v posledních letech mluví v souvislosti se zdravím opravdu hodně, je to potrava. Jídlo se stalo tolik diskutovaným z mnoha důvodů a většina z nich souvisí s faktem, že západní civilizace se přejídá a konzumuje potraviny, které postrádají jakoukoliv nutriční hodnotu – čistě z pohodlnosti. Konzervy, polotovary, uzeniny, to všechno je jednodušší na přípravu, než nakoupit zeleninu a připravit si mísu zdravého salátu. Čerstvá potrava se z našich stolů pomalu vytrácí a my si zanášíme organizmus chemickými látkami používanými při konzervaci a zvýraznění chuti průmyslově vyráběných potravin.

Způsob, jakým se stravujeme, se dlouhodobě podepisuje na našem zdravotním stavu. Lidstvo se celosvětově potýká s problémem zvaným obezita, s vysokým počtem kardiovaskulárních nemocí, s cukrovkou a dalšími chorobami, jimiž platíme příliš vysokou daň za to, že nepřemýšlíme víc nad tím, co si nandaváme na talíř.

Jde to i jinak

Naštěstí se zvyšuje počet lidí, kterým na jejich zdraví záleží a věnují svému tělu odpovídající péči, a to včetně kvalitních potravin. Zdravý životní styl je trend, díky němuž je možné zlepšit stav svého organismu právě i správně zvolenými a vhodně upravenými potravinami. Jednou z možností je například RAW food strava, která se tepelně neupravuje, takže si zachovává maximum výživných látek. Nejvyšší teplota, jíž se mohou potraviny upravovat je cca 45° C, což odpovídá například teplotě, při níž se suší ovoce v sušičce.

Dalším zajímavým a přínosným trendem ve stravování je příprava smoothie. Báječné koktejly z ovoce, zeleniny, semínek, ořechů a dalších ingrediencí tvoří komplexní potravinu plnou vitamínů, minerálů, bílkovin a vlákniny. Představují rychlou snídani i pohotovou svačinku, která nejen zasytí, ale dodá organizmu vše, co potřebuje pro posílení imunity. Celkově je dobré vše, co nás přiměje jíst více čerstvých potravin a odbourat ty průmyslově zpracované.

Pomocníci, kteří se hodí

Umíte si představit, že na posezení sníte například banán, jablko, mrkev a červenou řepu? Nejen, že to nezní jako lákavá kombinace, dá se ale také předpokládat, že by chvíli trvalo, než byste všechny tyto plodiny snědli. Když to hodíte do mixéru a připravíte si lahodné smoothie, nejen že nebude problém s konzumací, navíc zjistíte, že to vůbec není špatná kombinace. Takto zpracovanou zeleninu dokážete propašovat i do jídelníčku vybíravých dětí a máte jistotu, že dostane všechny vitamíny a stopové prvky, které pro svůj zdravý vývoj potřebuje.

 

Při přípravě RAW stravy se zase hodí odšťavňovač a sušička na ovoce. Samozřejmě se všichni tito pomocníci uplatní i v běžné kuchyni, při přípravě čerstvých šťáv či zdravého mlsání v podobě křížal a ovocných či zeleninových chipsů.

G 21 Vitality – vize zdravé budoucnosti

Chcete podpořit imunitu tím, že začnete jíst zdravě? Pak určitě nepřehlédněte e-shop G 21 Vitality, protože tam najdete všechno, co pro přípravu kvalitní stravy při zachování výživných hodnot použitých surovin potřebujete. Obchod se zaměřuje právě na všechny ty spotřebiče, díky nimž bude příprava jídla jednodušší a rychlejší. Navíc tu najdete i další užitečné vychytávky, jako například detektor čerstvosti masa, s nímž budete mít pokaždé jistotu, z čeho vaříte oběd pro rodinu.

Filozofií společnosti je předávat myšlenku zdravého stravování dál a pomáhat všem, kdo se o to pokouší. Na stránkách e-shopu najdete i spoustu rad a diskuzí na témata, která se kolem zdravého životního stylu a hubnutí točí. A nejen to, často se tam objevují i akce a slevy, kvůli nimž rozhodně stojí za to navštívit e-shop dřív, než si kuchyňské pomocníky zakoupíte jinde a za draho.

admin