Pojištění domácnosti. Co byste o něm měli vědět?

Generali - pojištění domácnosti

Ať chceme nebo ne, v životě se nedějí jenom samé příjemné věci. Většina z nás považuje za bezpečné útočiště před světem plným rizik svůj domov, dům nebo byt, svoji domácnost. Bohužel, rizika se nevyhýbají ani domácnosti. Naštěstí existuje způsob, jak minimalizovat škody v domácnosti způsobené všemi možnými riziky. Tím je pojištění domácnosti.

Pojištění domácnosti není pojištění nemovitosti

Předně je třeba vysvětlit, že pojištění domácnosti se vztahuje na domy i na byty. Jedním z největších mýtů v oblasti pojištění je to, že pojištění domácnosti je pouze pro byty, zatímco pojištění nemovitosti je určeno pro domy.

Pojištění nemovitosti funguje jako ochrana stavby jako takové, tedy oken, dveří, fasády, střechy apod., ať již jde o dům či bytovou stavbu. Pojištění domácnosti se týká zásadně jejího vybavení, tedy například nábytku, elektrospotřebičů, koberců, textilií, osvětlení, také prádla, obuvi, knih, zařízení dílny, dokonce i běžné zásoby potravin a dalších věcí.

O jaká rizika jde?

Mnoho pojišťoven nabízí pojištění domácnosti online, rozsah krytí se však značně liší a vyplatí se detailně zaměřit na jednotlivé nabídky. Pomocníkem je i pojištění domácnosti kalkulačka – pro stanovení ceny pojištění.

Základní varianty převážně zahrnují živelní rizika, jako je požár, blesk, výbuch apod. Patří k nim i škody způsobené povodní, záplavou nebo vodou z vodovodního potrubí, také škody způsobené vichřicí nebo krupobitím. Jedním z nejčastějších rizik, které pojištění domácnosti kryje, je loupež nebo krádež vloupáním. Výše pojistného plnění je však dána také úrovní zabezpečení prostoru.

Pojištění domácnosti v základní variantě někdy bohužel nekryje všechny možná rizika. Vždy záleží na tom, co chcete pojistit. Právě proto přijde vhod pojištění domácnosti kalkulačka nebo nabídka pojištění domácnosti online, kde je vše podrobně popsáno.

Komplexní pojištění domácnosti

Příkladem je komplexní pojištění vybavení domácnosti Generali, které vás ochrání před živly i zloději. A nejenom vás, vztahuje se na všechny členy domácnosti, dokonce i na domácí mazlíčky, jako je pes, kočka aj. Navíc ho můžete doplnit o občanskou odpovědnost včetně odpovědnosti majitele zvířete.

Základní pojištění domácnosti chrání také váš kočárek nebo kolo ve společných prostorách domu. Doplňkové připojištění pak nabízí cykloasistenci, kdy v případě nehody pojišťovna zajistí odvoz kola do servisu, opravu kola i převoz zraněného cyklisty.

K pojištění domácnosti získáte též služby domácí asistence zdarma, s nimi pomoc v případě technické havárie nebo zablokování dveří, zorganizování odborníka na opravu a údržbu nebo přímo zorganizování náhradního ubytování v případě neobyvatelnosti. V doplňkovém připojištění pak pojišťovna nabízí ještě rozšířené asistenční služby, IT asistenci nebo pozáruční servis spotřebičů. To vše jistě ocení nejedna domácnost.

5/5 - (1 vote)