Jak neplatit zbytečně vysoké částky za telefon

Používáte mobilní telefon? No jasně! Kdo by ho v dnešní době nepoužíval! Mobilní telefony jsou standardem současnosti a jen málokdo by si bez nich dokázal svůj život představit. A rozhodně není pravidlem, že mobilní telefon využívají pouze studenti nebo lidé středního věku.

Stále častěji jsou mobily k vidění u dětí chodících na základní školu nebo naopak u důchodců, mezi nimiž se tento moderní trend stále rozmáhá. Co si budeme povídat: na jednu stranu je náš život díky mobilnímu telefonu jednodušší.

Můžeme se kdykoli s kýmkoli spojit, jsme okamžitě k zastižení, můžeme si na ně fotit důležité okamžiky – vyjmenovat by se toho dalo hrozně moc. A teď z toho druhého soudku: určitě se shodneme na tom, že mobily lezou do peněz. Hodně lidí totiž často platí zbytečně vysoké pálky na služby, které ani nevyužívají.

Jak se dá ušetřit za telefon

Pokud i vás někdy napadlo zamyslet se nad tím, jak ušetřit za mobilní telefon, pak je dobře, že čtete tento článek. My jsme za vás vymysleli hned několik způsobů, s nimiž můžete při používání mobilního telefonu ušetřit.

Rada první: máte tarif, který vám vyhovuje?

A tím máme na mysli, že skutečně vyhovuje. Nevěřili byste, kolik lidí využívá tarif, který je nutí platit peníze za něco, co vůbec nevyužívají. Často se nechají k něčemu přemluvit – týká se především starších lidí – a vůbec se nad tím nezamyslí.

A pak je tu druhá skupinka lidí, která stejně tak platí zbytečné peníze, ale jen nad nevhodným tarifem mávnou rukou a nic neřeší. Obě varianty jsou špatné. Pokud chcete využívat mobilní telefon, máte právo na to, využívat takový tarif, který vám padne doslova jako ulitý.

Nebojte se zeptat, když vám něco nebude jasné a nebojte se ani ozvat v případě, kdy vám něco nebude vyhovovat. Jsou to přece vaše peníze, ne peníze mobilních operátorek, které se vám kolikrát snaží něco vnutit – a kdyby mohly, prodaly by vám i svojí babičku.

Rada druhá: píšete SMSky nebo chatujete?

I když existuje spousta tarifů, ve kterých máte SMSky do všech sítí zdarma, ne všichni tyhle tarify využívají. A ve skutečnosti to je dokonce tak, že SMSky sice zadarmo máte, ale o to více si připlatíte na daném tarifu – takhle to prostě funguje.

Máte-li chytrý mobilní telefon, můžete se na psaní klasických SMS zpráv jednoduše vykašlat a s kamarády nebo rodinou si psát pomocí chatovacích aplikací.

Rada třetí: platíte za volání?

To samé musíme zmínit i v případě volání. Kdo nechce platit za dlouhé hovory s kamarádkou nebo maminkou, ten může volat zadarmo. Stačí si k tomu stáhnout mobilní verzi Skype, kde si můžete s druhou stranou nejen zadarmo volat, ale i chatovat nebo provádět videohovory. Nutno dodat, že skrze skype se můžete spojit zdarma s kýmkoli po celém světě.

Rate this post