Nebankovní půjčka vám může vytrhnout trn z paty! Ale také nemusí!

Nedostává se vám peněz a z banky jste se vrátili s nepořízenou? Jistým řešením v některých případech může být nebankovní půjčka. Poradíme vám v jakých.

Doba je zlá, jak by prohlásila má babička. Spousta lidí má kvůli následkům koronavirové pandemie problémy uspokojit své základní potřeby. Z finančního hlediska tedy určitě. A spoustě lidí nezbývá nic jiného, než si začít půjčovat. Výpadek v příjmech tedy řeší formou půjčky. Z banky se však ne vždy vrací s pořízenou. Pak na řadu přicházejí nebankovní instituce, které v mnoha ohledech nemívají tak vysoké nároky jako banky a půjčku často přiklepnou i tomu, koho banka odmítne. S jistou mírou rizika nutno podotknout. A toto riziko se mimo jiné promítá do výše úroků. A je otázka, jak postupovat. Obejít se bez půjčky, nebo přistoupit na vyšší úrok? Záleží na situaci.

Bankovní versus nebankovní instituce

Na začátek ale třeba upozornit, že ne všechny nebankovní instituce jsou podvodníky a lichváři, kteří z klienta chtějí sedřít kůži. Nechtějí. Jen, jak jsme již naznačili, prakticky jdou s kůží na trh, tedy na bankovním trhu se pohybují s většími riziky. K tomu totiž, aby banka žadatele odmítla, musí mít pádné důvody. A nebankovní instituce často půjčují i přes tato rizika. A to bohužel něco stojí. Nebankovní půjčka vás tedy ve srovnání s klasickou bankovní půjčkou ve výsledku může stát o něco víc.

Výše splátky 198 korun měsíčně? Ano, je to možné!

Půjčit si můžete od deseti do sta tisíc. Se splatností od jednoho do sedmi let a splátkami začínajících na necelých dvou stovkách měsíčně! Na tolik vás vyjde jeden oběd v restauraci. Jinými slovy se jedná o částku, kterou si většina může dovolit oželet, nemyslíte?

Okamžité schválení

Další předností této půjčky je rychlost, s jakou se k půjčeným penězům dostanete. Ke schválení půjčky dochází prakticky okamžitě, tedy v řádu několika minut od podání žádosti. Peníze obratem obdržíte buď hotově, nebo převodem na účet.

Až čtyři odložené splátky

Trápí vás obavy, že se někdy dostanete do situace, kdy nebudete schopni poskytovateli splatit pravidelnou splátku? Ani ty nejsou na místě! Na rozdíl od konkurence si totiž budete moci odložit až čtyři splátky! A pozor, dalším bonusem je, že do čtrnácti dnů půjčku můžete bez udání důvodu zrušit. Nebo ji naopak předčasně splatit. Bez jakýchkoliv sankcí a s úroky započítanými pouze za dobu čerpání půjčky.

Výše půjčky a doba splatnosti

Buďme ale konkrétní. Jako modelový příklad si vezměme půjčku ve výši dvaceti tisíc korun s pětiletou splatností. Půjčka ve výši dvaceti tisíc korun s pětiletou splatností vás při úrokové sazbě 12,26 % vyjde na 8 740 korun. O tuto částku tedy půjčku přeplatíte. RPSN (roční procentuelní sazba nákladů) v tomto případě dosahuje 13 %. Můžete se však dostat na necelých deset procent. Ale také i necelých devatenáct procent. Záleží na výši půjčky a její splatnosti.

Každou půjčku pečlivě zvažte!

Každou půjčku si v každém případě pečlivě promyslete. Především kritickým okem uznejte, zda ji budete schopni splácet a splatit. Vezměte si tužku a papír a sepište si své veškeré měsíční náklady. Všechny platby, náklady na benzín, jídlo, ošacení, atd. Nebo si po dobu jednoho měsíce zaznemenávejte všechny své výdaje. Na konci měsíce je sečtěte a odečtěte od svého měsíčíního přijmu. Je v něm místo pro splátku půjčky? Pokud ano, tak není důvod o půjčku nezažádat. Pokud ne, obraťte se spíše na finančního poradce, který vám nabídne lepší řešení.

5/5 - (1 vote)