„Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech“ – i proto se pojištění majetku hodí

Kdo si váží své střechy nad hlavou, ten rozhodně bez dobrého pojištění majetku neriskuje. Patří mezi základní jistoty, které máme.

Vyhořet dokážeme i bez kamen. Stačí problém v elektroinstalaci, žehlička, nebo třeba romanticky zapálená svíčka. A podobných katastrof se umí v domácnosti nasbírat mnohem více. Nemluvě o tom, když si někdo náš domov vyhlídne coby příležitost pro své zbohatnutí. Majetkové trestné činnosti v podobě krádeží opět přibývá, a není nic neběžného, že vás vykradou ve chvíli, kdy jste doma. Takže vás neochrání kolikrát ani elektronické zabezpečení, jež bývá v tuto dobu deaktivované.

Pouze správná pojistka umí chránit

Jak na pojištění majetku? Důležité je mít pojištěnou jak budovu (dům) či byt, tak domácnost. Při uzavíraní pojistky je dobré vědět, že se jinak pojišťuje budova a byt ve stavbě. Zohlednit je třeba, jestli v bytě či domě částečně nepodnikáte. Při výběru pojišťovny je zapotřebí zkoumat detaily. To, co u některých nelze pojistit vůbec, nebo pouze za příplatek, získáte u jiných jako nadstandard zcela zdarma. Dobré je znát rovněž výši spoluúčasti při různých plněních.

Ergo – to je pojištění majetku nové generace

U mnoha pojišťoven se setkáváme spíše se seznamem výluk, na které se pojištění nevztahuje, nebo s celou řadou dalších nadstandardů, jež jsou však za příplatek. ERGO pojišťovna nabízí opačný přístup. Nadstandardní ochrana pro různá katastrofická rizika je totiž již v ceně, stejně jako je zdarma pojištění občanské odpovědnosti. V pojistné smlouvě tak nejenže nenajdete pro pojištěnce vždy tak úsměvné výluky, jako je pád letadla na budovu, ale nechybí tam ani ochrana před škodami způsobenými přepětím či podpětím vlivem provozovatele elektrické sítě. Což je velice důležitá ochrana. Stejně tak pojištění elektroniky bez limitu. Další zajímavou součástí pojištění je asistenční služba nonstop. Online majetkové pojištění lze uzavřít velice snadno. Stačí znát plochu v m2.

Tablet s Ergo pojištěním

5/5 - (1 vote)