Nejlevnější hypotéka na trhu

Ptáte se, jak najít nejlevnější hypotéku na trhu?

Tou nejlepší možností je najít si hypoteční kalkulačku, kde zadáte účel a výši hypotéky, následně dobu splatnosti a fixaci úroků. Pak už si stačí jen počkat, až vám hypoteční kalkulačka ukáže nabídky, které jsou pro vás nejvýhodnější.

Existují dva základní typy hypoték – účelová hypotéka a hypotéka americká. Pojďme se podívat, která je pro vás ta pravá.

Účelová hypotéka se využívá výhradně na financování bydlení. Slouží tedy ke koupi, stavbě nebo pouhé rekonstrukci vaší nemovitosti. Její charakteristikou je nízká úroková sazba a dlouhá doba splatnosti. Zařídit si účelovou hypotéku znamená zajištění zástavního práva k dané nemovitosti.

Americká hypotéka se od účelové liší tím, že jí můžete využít na cokoliv. Tento typ hypotéky se vyznačuje nižším úrokem v porovnání s klasickými půjčkami bez účelu.

Jelikož má každý zájemce o hypotéku jiné požadavky a očekávání, nemůžeme přesně určit, který z hypotečních úvěrů je tím nejvýhodnějším. Z tohoto důvodu existují již zmíněné hypoteční kalkulačky, které dokážou na základně vašich přání a požadavků přesně určit, která z hypoték je pro vás ta nejvýhodnější.

Hypoteční kalkulačky

Vyplnění této hypoteční kalkulačky vám nezabere téměř žádný část. Stačí vám asi dvě minuty u internetu. Poté, co vám kalkulačka ukáže přehledné srovnání hypoték, nabídne vám rovněž snížení úrokových sazeb. Stačí si ve srovnání vybrat možnost pojištění nebo sjednání doplňkových produktů a automaticky se vám zobrazí výrazně výhodnější úrokové sazby.

Někteří lidé dávají přednost finančnímu poradci. Ten se určitě vyplatí, pokud se chcete vyhnout porovnávání nabídek od bank, které bývá často složité. Finanční poradce vám pak vypracuje kalkulaci ušitou přímo na míru vašim požadavkům. To vám ušetří nejen peníze, ale i čas a zbytečné administrativní chyby.

Rate this post