Uložte své peníze do zlata a stříbra

investice do drahých kovů

Většina běžných lidí o nákupu zlatých či stříbrných slitků ani neuvažuje. Přitom rozhodně nejde o žádnou formu investice pro bohaté. Stříbrné mince seženete i do tisícovky, takže absolutně nezáleží na tom, kolik peněz si chcete uložit. Začít lze minimalisticky.

Nezávislost na tom, kolik peněz chcete investovat, je jenom první výhodou investování do zlatých a stříbrných investičních mincí a slitků. Je tu ještě pár dalších:

Peníze lze kdykoliv získat zpátky. Zlato i stříbro se vykupuje pořád a všude. Kdykoliv tedy budete peníze potřebovat, prostě své investiční kovy prodáte.

Výnos je jistý. Schválně si dohledejte grafy vývoje cen stříbra a zlata. Uvidíte, že jejich hodnota v dlouhodobějším horizontu stabilně stoupá. Dává to smysl, jelikož zásoby zlata a stříbra se tenčí, kovy jsou čím dál vzácnější, což se prostě musí projevit i na ceně.

Nakoupit investiční drahé kovy je dnes snadné

Kam byste se vydali pro zlaté slitky či stříbrné mince? Mnoho lidí neví, kde se takový sortiment prodává. Nehledejte v tom ovšem žádnou vědu. Dají se koupit v internetovém obchodě stejně jako jakékoliv jiné zboží. Objednáte si z pohodlí domova a jen počkáte, až vám zásilka dorazí.

Právě tento snadný postup u nás propaguje společnost AuPortal, která patří mezi uznávané obchodníky s investičními kovy na Slovensku a v ČR. Provozuje svůj e-shop a také dvě kamenné prodejny v Praze a Brně. Drahé kovy nejen prodává, nýbrž i vykupuje.

Zhlédněte se v povedených mincích

Jestli patříte mezi milovníky umění, zaměřte se na sortiment investičních mincí. Ty se často vyrábí s velmi povedenými motivy. Příkladem může být série African Wildlife. Letos v ní byla v nákladu 15 000 ks vydána stříbrná mince se slonem africkým. Takové mince lze pak prodat třeba i sběratelům, obzvlášť když se vám poštěstí vlastnit nějakou vzácnější.

Nestyďte se tedy investovat do drahých kovů, ať už chcete uložit pár stovek nebo desítek tisíc.