Vývoj akcií automobilky Tesla

Tesla je americká společnost známá produkcí luxusních elektromobilů. Jedná se o jednoho z lídrů na poli ekologicky šetrných technologií. Kromě aut se specializuje také na průmyslovou výrobu solárních panelů a baterií. V čele firmy, pojmenované po geniálním fyzikovi Nikolu Teslovi, stojí světoznámý vizionář a génius, Elon Musk.

Události ovlivňující akcie Tesla

Jednou z nejdůležitějších informací je, že se společnosti Tesla povedlo za minulý rok dosáhnout rentability její ekonomické činnosti. Nicméně onen zisk společnost dosáhla jenom díky obchodovatelným emisním povolenkám, které jsou čím dál dražším artiklem. Díky produkci bezemisních aut má Tesla přebytek emisních povolenek. Ty poté přeprodává ostatním automobilkám, které bez nich nemohou vyrábět, aniž by nečelily obrovským pokutám.

Tesla vydělala na investici do bitcoinu

Uvedené téma trochu souvisí s emisními povolenkami, neboť společnost část kapitálu v prvním kvartálu investovala do trhu s Bitcoinem v objemu 1,5 miliard USD. Tesla za několik týdnů menší část (10 %) zase odprodala, díky čemuž dosáhla zisku 101 milionů USD. Emisní povolenky a Bitcoin tak tvoří hlavní zdroj zisku.

Tesla čelí začínajícím problémům na čínském trhu

Tesle se na čínském trhu v poslední době dost dařilo a pracuje i na produkci, která by měla být šitá na míru pro čínské kupující. Nicméně v Šanghaji došlo k incidentu, kdy měl elektromobil Tesla údajně závažný problém se selháním brzd. Dříve by se podobný incident obešel bez větší pozornosti, ale událost byla natočena a hojně sdílena na sociálních sítích, kde ji zhlédlo minimálně na desítky milionů lidí.

Otevření nové továrny v Německu se odkládá

Tesla již delší dobu plánuje otevření nové továrny u našeho německého souseda poblíž Berlína. Původně se kalkulovalo s otevřením na 1. července 2021, ale nakonec dojde ke zpoždění a to i o několik měsíců. Zdrojem problému je prý německá byrokracie u schvalovacího procesu.

Cena akcií v roce 2021

I tak se vzestup akcií technologického gigantu Tesla se jen tak nezastaví. Cena akcií automobilky podle analýzy amerického investičního fondu Ark Invest do roku 2025 postupně vystoupá až ke třem tisícům dolarů, zhruba k 66 tisícům korun. Po lednovém pádu se teď jedna akcie Tesly prodává za 670 dolarů

Pravidelné informace o vývoji ceny akcií  automobilky Tesla najdete na stránce https://blog.roboforex.com/cz/blog/2020/06/17/akcie-tesla/